Ciemats "Vācu Kalni" atrodas 30 km no Rīgas centra, skaistā upes "Mazā jugla" ielokā. Īpašu burvību un šarmu ciematam piešķir vācu stilā veidotās mājas un ielu nosaukumi. Nav jābrauc uz Vāciju, lai sajustu Drēzdeni, Brēmeni un Ministeri - to var visu izbaudīt pastaigājoties par mazajām un piemīlīgām ciemata ieliņām. Ciematā valda draudzīga un pozitīva nosakaņa, kuru papildina arī sakoptā apkārtne un skaista anaiva upes krastos.

Papildus ērtibai ciematā ir pieejams bērnu spēļlaukums ar daudzām atrakcijām, ko ir iecienījuši ciemata bērni, un garākai pastaigai var izamtot iespēju izceļot tuvākās meža takas. Starp citu vietējos mežos ir daudz sēņu un ogu, tā saka ciemata iedzīvotāji.

Šobrīd ciematā ir vairāk kā 120 īpašumi, kas sastāv no privātmājām un daudzīvokļu mājām. Iebraukšana ciematā ir pāri "Mazās juglas" tiltu no Rīga - Daugavpils jaunā ceļa. Ciemetā var iebraukt arī no otras puses caur Saleniekiem vai Ceplīšiem.

"Mūsu mērķis ir izveidot ciemata "Vācu Kalni" iedzīvotājiem tādu eko vidi, kura  nodrošina visu nepieciešamo infrastruktūru ikdienas vajadzībām, ērtu piekļuvi, drošus apstākļus, mierīgu atpūtu, kā arī sekmīgu ciemata "Vācu Kalni" attīstību. "

A.Daugaviņš Biedrības "Vācu Kalnu īpašnieki" valdes priekšsēdētājs